Drodzy widzowie!!!

Tylko jeden raz w Warszawie
16 stycznia 2024 w Teatrze Palladium 
PREMIEROWY SPEKTAKL 
Międzynarodowego Teatru "SKO"
„Wywiad”

Śpieszcie się z zakupem biletów!!!

" Wywiad" to opowieść o Abrahamie Moskowitzu, żydowskim krawcu, którego codzienne życie zostaje nagle przerwane przez wizytę agenta Shannona. Ta pozornie rutynowa wizyta przeradza się w głęboko emocjonalne i wywrotowe doświadczenie, odkrywające bolesną historię Moskowitza. Od ucieczki przed brutalnością pogromów, przez przeżycia w obozie koncentracyjnym, aż po stratę rodziny w warszawskim getcie - sztuka ta przedstawia nie tylko osobistą tragedię jednego człowieka, ale także uniwersalną opowieść o sile ludzkiego ducha w obliczu niewyobrażalnych cierpień.

Kup bilet

kicket.com

Kup bilet

palladium.pl

Zarys fabuły:

„Wywiad” to sztuka, która przyniosła Suetowi najważniejszą literacką nagrodę Pulitzera, to opowieść o tym, jak do żydowskiego krawca, który niedawno wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, Abrahama Moskowitza, przychodzi agent ubezpieczeniowy o irlandzkim imieniu Shannon.
Agent żąda wypełnienia kwestionariusza co zamienia się w „więzienny eksperyment” ujawniający tragiczne karty z przeszłości Moskowitza: ucieczkę przed pogromami, pobyt w obozie koncentracyjnym i śmierć jego rodziny w getcie warszawskim.Krawiec musi boleśnie sięgnąć do zakamarków swojej pamięci. Shannon wyławia z Moskowitza straszne sekrety jego biografii, do których Żyd ze wstydem i rozgoryczeniem „się przyznaje”. Moskowitz wyznaje ciężki, najbardziej intymny grzech, o którego przebaczenie bezskutecznie usiłuje modlić się od wielu lat. Wydaje mu się, że ratując życie swoje i syna Maurycego, skazał na śmierć żonę i pozostałe dzieci. Odpowiedź na ostatnie pytanie kwestionariusza zbiegła się z ostatnim oddechem krawca.

Ekipa:
Adaptacja sceniczna i reżyseria - Roman Skorovsky
Asystent reżysera – Natalia Skorovska
Muzyka – Mikołaj Trzaska

Agent Shannon – ​Olena Kovalets
Krawiec Abraham Moskovitz – Olek Mincer
Golda żona A. Moskovitza – ​Hanna Novak
Mendel - syn Moskowitza – tba
Shandel - córka Moskowitza – tba

WYWIAD

Foto: Katarzyna Anuszewska

Recenzje i opinie:

„Spektakl przejmujący, miałem łzy w oczach podczas końcowej sceny. Krawiec Moskovitz Olka -- znakomity. Pomysł z obsadzeniem Oleny Kovalets w roli agenta Shannona -- fantastyczny! Ta zniewalają​​ca, androgyniczna uroda, chłopięco-dziewczęca -- przy tej całej bezwzględności, brutalności i chłodzie emocjonalnym...”
Jacek Leociak
„Ten występ był niesamowity! Przykuwa uwagę od pierwszej minuty i nie odpuszcza aż do ostatniej. Polecam każdemu, kto ceni profesjonalną grę aktorską i mocną reżyserię.” 

Maksym Oleshko
“Po 8 dyżurach jadąc na premierę do Teatru. Warto było. Roman Skorowski to wybitny Reżyser. Olena Kovalets w roli Agenta ShannonaOlek Mincer jako Krawiec Abraham Moskovitz to wybitne Aktorstwo. Jednoaktówka Petera Sueta to ponadczasowy dramat.Warto......”

Mariusz Cegielski 
"Olek!!!Świetnie zagrałeś Abrahama Moskowitza. Olena Kovalets w roli Agenta Shannona, to rola, która w żywy sposób ukazuje okrucieństwo, chłód i obojętność współczesnego świata na życie ludzkie.  Spektakl poruszający, bo znakomity tekst. Dobra, prosta scenografiai bardzo dobra reżyseria Romana Skorovskego
Bardzo dziękuję, że mogłam zobaczyć. Szkoda by było by zniknął. Może jeszcze gdzieś go zagracie?"
                                                            
Elżbieta Magenheim
«Życie Żydowskie»
  Realizacja jednoaktówki  Wywiad (autor Peter Suet?) wystawionej  w Domu kultury Kadr  zaskoczyła  mnie swoją profesjonalnością. Bardzo prosta  historia, znana  z literatury, z pamiętników i dokumentów,  o tym, że  często  ci  którzy przetrwali Zagładę i stracili  bliskich, choć chcą  o nich  zapomnieć, to jednak „żyją” z nimi - została  zrealizowana   bezpretensjonalnie i z wielka  dbałością siłami reżysera z Ukrainy, Romana Skvorosky’ ego oraz aktorów:  Olka  Mincera i Oleny Kovalets. Prosta i zachwycająco wielofunkcjonalna  scenografia (Roman Skvorovsky) stanowi dobre  otoczenie  dla skontrastowanej gry  aktorów:  naturalnej, wyciszonej,  nieco sardonicznej postawy krawca Moskovitza ( Olek Mincer) i władczej,  usztywnionej postawy agenta  Shannona (Olena Kovats).  Pod  anegdotą o  (nieudanej) sprzedaży  polisy ubezpieczeniowej  na życie,  leży historia katastrofy historii i życia,  pamięci która  nęka, i śmierci która  ma (może trochę nazbyt zaznaczoną?)  przynależność polityczną.   Chciałabym zobaczyć  tę sztukę  jeszcze raz. Ten spektakl to perełka w realizacjach poza  profesjonalnymi teatrami, bardzo  polecam. 
    
Bożena Keff